adalet-logo

evrensel hukuk

Medeniyetin ilk şartı adalettir... Doğru olan, haklı olandır... Geç kalan adalet, adaletsizliktir... İyi olmak kolaydır, zor olan adil olmak...

İstanbul Barosu avukatlarından Avukat Ahmet Yılmaz, Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Avukatlık stajını İstanbul Barosuna bağlı olan ve  İstanbul’un önde gelen avukatlık bürolarından birinde yapan Ahmet Yılmaz , başta ceza hukuku ve idari yargı avukatı , ağır ceza hukuku, bilişim hukuku ve idare hukuku avukatı alanlarında olmak üzere bir çok alanda seminer ve çalışmada faaliyetlerde bulunmuştur. Eğitim hayatı boyunca ilkeli ve kurallarına bağlı olarak mesleğine hazırlanmıştır. Ülkemizin ceza avukatı ve idare hukuku avukatı alanında önde gelen başarılı avukatlarındandır.

Ahmet Yılmaz

Avukat

Ceza Hukuku
Gayrimenkul Hukuku
Bilişim Hukuku
Tüketici Hukuku
İcra ve İflas Hukuku
Şirketler Hukuku
Kentsel Dönüşüm Hukuku

Selin Yüce

Ortak Avukat

2017 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirmiştir. Son on yıl içerisinde  çeşitli Rus ve Yabancı Müvekkil ve Şirketlere İş Hukuku, Şirketler Hukuku, Aile Hukuku ve Yabancılar Hukuku alanları başta olmak üzere hukuk danışmanlık hizmetleri vermiştir. Son iki yıldır Türkiye’de İstanbul Barosuna kayıtlı avukat olarak çalışmaktadır.

Rıza Akar

ortak avukat

1986 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra Almanya’da doktora derecesi için burs alana kadar üniversitede araştırma görevlisi olarak çalışmıştır.  Türkiye’ye döndükten sonra, 1996’dan itibaren çeşitli üniversitelerin hukuk fakültelerinde ticaret ve şirketler hukuku, eşya hukuku, sözleşme hukuku ve tüketiciyi koruma hukukuyla ilgili dersleri vermiştir.

çalışma alanlarımız

Türkiye sınırları içerisinde görülen ceza davalarına ilişkin olarak, uzman ceza avukatlarımız önderliğinde, başta Ağır Ceza Mahkemesi olmak üzere, Sulh Ceza Hakimlikleri ve Asliye Ceza Mahkemelerinde görülmekte olan ceza davalarına ve savcılık soruşturmalarına ilişkin olarak, hukuk büromuz Türk Ceza Kanunu Kapsamında yer alan tüm suçlar kapsamında danışmanlık, mağdur avukatlığı ve şüpheli veya sanıklara müdafilik hizmeti vermektedir.

Ceza avukatlarımız bilhassa ceza hukuku alanında uzmanlaşmış olup, müvekkillerine ceza yargılaması aşamasında adil yargılanma hakkı kapsamında en etkili ve başarılı neticeyi almak üzere müvekkillerine hukuki destek sağlamaktadır.

Yerli ve yabancı gayrimenkul sahipleri ile yatırımcılara, mülkiyetlerinin devri ve yönetimi konularında danışmanlık ve idari merciler nezdinde yapılması gerekli her türlü işlemlerin gerçekleştirilmesi yönünde hizmet vermekteyiz. Ayrıca, gayrimenkul proje gelişimi konusunda kapsamlı ve hatırı sayılır bir bilgi ve tecrübe birikimine sahip avukatlarımız tarafından, gayrimenkul sektörüne yatırım yapmak isteyenler de dâhil olmak üzere yerli ve yabancı müvekkillerimize gayrimenkul alımı, satımı, kiralaması ve gayrimenkul üzerine ayni veya şahsi hak tesisi gibi çeşitli işlemlerin gerçekleştirilmesi ve buna dair görüşmelerin yürütülmesi konularında danışmanlık hizmeti sağlanmaktadır.

Bilişim alanında faaliyet gösteren şirket ve gruplara, başta aşağıda sıralananlar olmak üzere, bu alanda ihtiyaç duyulan her türlü danışmanlık ve avukatlık hizmetlerini vermekteyiz. Bilişim Hukuku ile ilgili sözleşmelerin hazırlanması ve sözleşme müzakerelerinin yürütülmesi, yazılı, işitsel ve görsel yayınlarla ilgili maddi manevi tazminat ve sair hukuk ve ceza davalarının takibi, internet ortamında fikri hak ihlalleri ile mücadele, alan adı uyuşmazlıklarının idari ve adli merciler nezdinde çözümü.

Hizmetlerimiz kuruluş, kurumsal yönetim, işlem denetimi, yönetim kurulu, ortaklar kurulu ve genel kurul işlemleri, birleşme ve devralmalar, vergi planlaması, halka açılma, ticari sözleşmeler ve işlemler, işçi ve diğer çalışanlarla ilişkiler, acente ve distribütörlük ilişkileri, bağlı şirketler, fikri ve sınai mülkiyete tabi varlıklar, iflas erteleme ve tasfiye gibi farklı konuları kapsamaktadır.

Büromuz müvekkili şirketlerin ortak ve yöneticilerine yönelik eğitim hizmetleri de sunmaktadır. Özellikle Yeni Türk Ticaret Kanunu, Yeni Türk Borçlar Kanunu ve İş Kanunu ve işçi sağlığı ve iş güvenliği mevzuatları konularında şirket yönetim ve çalışanlarının hukuki konular ve sorumlulukları hakkında bilgilendirilmeleri, şirketlerin mevzuata uygun şekilde yönetilmesi ve işlemlerin bu yönde denetlenmesi amacına yönelik hizmetler sağlanmaktadır.

Son kararlar... haberler... makaleler...

İLETİŞİM

0 212 000 00 00

0 542 325 59 35

info@karakedimedya.com

Beşiktaş/İSTANBUL

× WhatsApp'tan yaz